دلالی جدید با فروش گواهی اسقاط خودرو / ۸ عدد ۴۷۰ میلیون!

آخرین اخبار

انتشار آماری عجیب در ۱۱۰ سالگی بازنشستگی آستون مارتین!

امیرمسعود عابدین_ ‌رئیس استراتژی محصول و بازار آستون مارتین، الکس لانگ، به‌تازگی اعلام کرد که هنوز ۹۰ درصد خودروهای این برند ۱۱۰ ساله در جاده هستند! این عدد دربرگیرنده حدود ۱۱۰ هزار خودروی ساخته‌شده از زمان تأسیس شرکت در سال ۱۹۱۳ است. لانگ درباره روند ردیابی خودروهایی که هنوز در جاده هستند، گفت: «بسیاری از کشورها شما..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،اگر نگاهی به فضای مجازی و آگهی‌ها داشته باشید با مواردی مانند فروش گواهی اسقاط مواجه می‌شوید. قیمت گواهی‌ها اسقاط متفاوت است و بستگی به نرخ تعیین شده توسط فروشنده دارد. فردی ۸ عدد گواهی اسقاط خودروی سنگین را به نرخ ۴۷۰ میلیون تومان آگهی کرده است. گویا واردات خودروهای سنگین هم درگیر ماجراه..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،اگر نگاهی به فضای مجازی و آگهی‌ها داشته باشید با مواردی مانند فروش گواهی اسقاط مواجه می‌شوید.

قیمت گواهی‌ها اسقاط متفاوت است و بستگی به نرخ تعیین شده توسط فروشنده دارد.

فردی ۸ عدد گواهی اسقاط خودروی سنگین را به نرخ ۴۷۰ میلیون تومان آگهی کرده است.

گویا واردات خودروهای سنگین هم درگیر ماجراهای عجیب و غریب گواهی اسقاط شده است.

براساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرکات کشور، در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ دقیقا ۵ هزار و ۸۵۷ دستگاه کامیون کشنده به ارزش ۷۵۲ میلیون و ۴۲۱ هزار دلار در جهت نوسازی و افزایش ظرفیت ناوگان جاده‌ای کشور وارد شده است.

به روایت روزگار ما -در سه سال گذشته، مجموعا ۲۴ هزار و ۸۴۷ دستگاه کشنده وارد کشور شده است، در خصوص آمار واردات کشنده‌ها نیز باید گفت که در سال ۱۴۰۰ به تعداد ۸ هزار و ۹۵۱ دستگاه و در سال ۱۴۰۱ نیز به تعداد ۱۰ هزار و ۳۹ دستگاه کشنده، وارد شده بود.

دلالی جدید با فروش گواهی اسقاط خودرو / ۸ عدد ۴۷۰ میلیون!

شرایط و ضوابط واردات انواع خودرو تجاری کارکرده برای تمام واردکنندگان انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی بوس و ون با عمر کمتر از ۵ سال به شرح زیر در مهر ۱۴۰۲ ابلاغ شد.

تمام شرکت های واردکننده با سقف تعدادی در هر مرحله می توانند نسبت به واردات انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی بوس و ون با عمر کمتر از ۵ سال مورد نیاز حمل و نقل عمومی و به ویژه ناوگان مورد نیاز جابجایی زائران اربعین حسینی اقدام کنند:
گروه الف: کارخانجات تولیدکننده داخلی: ۳۰۰ دستگاه در هر مرحله

گروه ب: شرکت های حمل و نقل دارای پروانه فعالیت مجاز و معتبر صادره توسط سازمان راهداری: ۲۵ دستگاه در هر مرحله

گروه ج: واردکنندگان دارای مجوز واردات خودرو از وزارت صنعت، معدن و تجارت: ۲۵ دستگاه در هر مرحله

تبصره ۱: رانندگان خودمالک دارای کارت هوشمند و شرکت های حمل و نقل خودمالک نیز می توانند وفق شرایط مندرج در بندهای الف و ب تبصره ۳ قانون اصلاح ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، نسبت به واردات انواع کشنده، کامیون و کامیونت اقدام کنند.

تبصره ۲: ارائه مجوز جدید واردات به هر واردکننده، منوط به انجام تمام تعهدات مربوطه در سقف مجوز صادره و اخذ کارت هوشمند ناوگان از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

تعداد و ترکیب ناوگان وارداتی به شرح زیر است:
کشنده: مان، ولوو، اسکانیا، بنز، داف، رنو، میتسوبیشی، هیوندای و تمام برندهای مجاز ژاپنی، اروپایی و کره‌ای

کامیون: مان، ولوو، اسکانیا، بنز، داف، رنو، میتسوبیشی، هیوندای و تمام برندهای مجاز ژاپنی، اروپایی و کره‌ای

اتوبوس: مان، ولوو، اسکانیا، هیوندای، بنز، میتسوبیشی، کیا، ایویکو و تمام برندهای مجاز

مینی بوس: بنز، مان، اسکانیا، تویوتا، ولوو، هیوندای، ایویکو و تمام برندهای مجاز

ون: بنز، تویوتا، هیوندای، کیا، فیات، فولکس واگن، ایویکو و تمام برندهای مجاز

۲۲۰

لینک منبع

0 Comments