این خودرو با چشم‌هایش شما را می‌بیند!/ عکس

آخرین اخبار

انتشار آماری عجیب در ۱۱۰ سالگی بازنشستگی آستون مارتین!

امیرمسعود عابدین_ ‌رئیس استراتژی محصول و بازار آستون مارتین، الکس لانگ، به‌تازگی اعلام کرد که هنوز ۹۰ درصد خودروهای این برند ۱۱۰ ساله در جاده هستند! این عدد دربرگیرنده حدود ۱۱۰ هزار خودروی ساخته‌شده از زمان تأسیس شرکت در سال ۱۹۱۳ است. لانگ درباره روند ردیابی خودروهایی که هنوز در جاده هستند، گفت: «بسیاری از کشورها شما..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فولکس‌واگن در نمایشگاه اتومبیل پکن، خودرو مفهومی ID.Code را به‌نمایش گذاشت که شاید عجیب‌ترین محصول این شرکت باشد. خودرو شاسی‌بلند فولکس‌واگن ازنظر ظاهری نسبتاً معمولی است، اما فناوری به‌کار رفته در آن به نام 3D Eyes بسیار جالب به‌نظر می‌رسد. براساس گزارش زومیت، سیستم چشم‌های سه‌بعدی (3D Ey..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فولکس‌واگن در نمایشگاه اتومبیل پکن، خودرو مفهومی ID.Code را به‌نمایش گذاشت که شاید عجیب‌ترین محصول این شرکت باشد. خودرو شاسی‌بلند فولکس‌واگن ازنظر ظاهری نسبتاً معمولی است، اما فناوری به‌کار رفته در آن به نام 3D Eyes بسیار جالب به‌نظر می‌رسد.

براساس گزارش زومیت، سیستم چشم‌های سه‌بعدی (3D Eyes) می‌تواند افراد را ببیند و بخشی از سیستم روشنایی تعاملی جامعی محسوب می‌شود که فولکس‌واگن آن را به‌عنوان آینده‌ی خودروهای خودران درنظر می‌گیرد.

این خودرو با چشم‌هایش شما را می‌بیند!/ عکس

نوار سفید بلند روی دماغه‌ی ID.Code بین چراغ‌های جلوی آن، Light Cloud نامیده می‌شود و از ۹۶۷ چراغ LED تشکیل شده است و چراغ‌های U-شکلی ایجاد کرده که درنهایت ظاهری شبیه به نگاه‌کردن به جهات مختلف را به‌نمایش می‌گذارد.
سیستم چراغ جلوی ID.Code با صفحه‌ی نورانی (Light Screen) کار می‌کند. این صفحه، بخش لبخندمانند جلوی خودرو است که زیر Light Cloud قرار می‌گیرد. فولکس‌واگن در طراحی این قطعه از رنگ شفافی استفاده کرده که وقتی صفحه‌ی نورانی خاموش است، ظاهری معمولی دارد، اما زمانی‌که روشن باشد، می‌تواند موارد مختلفی -از گزارش آب‌وهوا گرفته تا تصاویر فصلی مانند شکوفه‌های گیلاس در بهار- را نمایش دهد.

این خودرو با چشم‌هایش شما را می‌بیند!/ عکس

اگر خودرو دیگری متوقف شود و به شما اجازه دهد به چپ بپیچید، صفحه‌نمایش می‌تواند به‌عنوان نشانه‌ای از قدردانی، یک قلب بزرگ به او نمایش دهد.
فولکس‌واگن قابلیتی به نام پنجره‌های هوشمند (Smart Windows) به خودرو ID.Code اضافه کرده است. این پنجره‌ها می‌توانند در نقاطی از شیشه، آواتاری به شکل انسان نمایش دهند که با نزدیک شدن به ‌آن، شروع‌به گفت‌وگو با شما می‌کند.

این خودرو با چشم‌هایش شما را می‌بیند!/ عکس

فولکس‌واگن می‌گوید همه‌ی ویژگی‌های فنی ID.Code بخشی از قابلیت مخفی این خودرو هستند. طراحان این شرکت ویژگی مذکور را به‌عنوان چیزی ناملموس که باعث تعجب می‌شود درنظر می‌گیرند.
طبق اعلام فولکس‌واگن قابلیت مورد اشاره برای ایجاد رفاقت و ارتباط انسانی در آینده‌ای که هوش مصنوعی همه‌جا حضور خواهد داشت طراحی شده است. این ارتباط فقط به صاحب خودرو محدود نمی‌شود و دوربین‌ها و حسگرهای فراوان به ID.Code قابلیت رانندگی خودکار سطح ۴ را می‌دهند.
سرنشینان صندلی‌های جلو در شاسی‌بلند ID.Code فولکس‌واگن می‌توانند ۱۸۰ درجه بچرخند و درحالی‌که خودرو درحال حرکت است با سرنشینان عقب گپ بزنند. علاوه‌بر این می‌توانید ازطریق آواتار انسانی که با فناوری واقعیت افزوده روی شیشه‌ی جلو ظاهر می‌شود با خودرو حرف بزنید.

خودرو ID.Code درحال‌حاضر صرفاً مدلی مفهومی است. هیچ جزئیاتی درمورد قدرت موتور، بُرد یا سایر ویژگی‌های فنی آن وجود ندارد. همچنین هیچ صحبتی از برنامه‌های احتمالی تولید به میان نیامده است، اگرچه ازنظر فولکس‌واگن ID.Code به چشم‌انداز این شرکت در چین اشاره دارد.

227227

لینک منبع

0 Comments