راه‌حل چینی‌ها برای ترافیک همت/ شرق به غرب تهران در ۸ دقیقه/ فیلم

آخرین اخبار

برادر بزرگ‌تر هونگچی اشرافی در راه ایران/ هم‌قیمت ۳ آریسان!

امیرمسعود عابدین_ ‌هونگچی H۶ ۲۰۲۴ در مجموع با پنج تریم و با محدوده قیمتی بین ۲۴,۸۰۰ تا ۳۳ هزار دلار (معادل یک میلیارد و ۴۶۵ میلیون تا یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان) عرضه شد. به‌عنوان یک مدل فیس لیفت شده، ظاهر و قوای محرکه بدون تغییر باقی می‌مانند. تغییرات عمده در پیکربندی خودرو و تریم سطح پایه اعمال شده است. در نمای ..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش پدال، چندین دهه است که انسان‌ها آرزوهای زیادی درباره پرواز خودروها دارند و اگرچه تاکنون شرکت‌های زیادی روی این موضوع کار کرده‌اند اما هیچ‌کدام از آن‌ها به‌صورت تجاری در بازار حضور ندارند. البته شرکت ژیپنگ با خودروی پرنده X۲ خود این رؤیا را محقق کرده و تصاویر و ویدئوهای این محص..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش پدال، چندین دهه است که انسان‌ها آرزوهای زیادی درباره پرواز خودروها دارند و اگرچه تاکنون شرکت‌های زیادی روی این موضوع کار کرده‌اند اما هیچ‌کدام از آن‌ها به‌صورت تجاری در بازار حضور ندارند. البته شرکت ژیپنگ با خودروی پرنده X۲ خود این رؤیا را محقق کرده و تصاویر و ویدئوهای این محصول را منتشر ساخته است. به نظر می‌رسد آینده اینجاست.

شرکت ژیپنگ تلاش‌های زیادی برای تبدیل رؤیا به واقعیت انجام داده و خودروی پرنده آن‌ها با نام X۲ تست‌های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این کمپانی در حساب کاربری خود در شبکه‌های مجازی ویدئوی پرواز موفقیت‌آمیز X۲ در ارتفاع بالا و عبور آن از روی رودخانه‌ها با سرعتی شگفت‌انگیز را منتشر ساخته است.

شاید خودروی پرنده ژیپنگ شبیه یک پهپاد بزرگ به نظر برسد اما در واقع یک خودروی جمع جور با ویژگی‌های پروازی جالب است. کاملاً مشخص است که X۲ خودرویی عادی نیست و یک جادوی طراحی و مهندسی برای ایجاد تحول در حمل‌ونقل شهری به شمار می‌رود. با طراحی مشابه قطره اشک و ساختار فیبر کربنی، X۲ وزن کمی داشته و آسیبی به محیط‌زیست نمی‌رساند. همچنین این خودروی پرنده دو نفر را به راحتی حمل می‌کند و به ‌این ‌ترتیب گزینه‌ای عالی برای سفرهای شهری کوتاه‌مدت و ماجراجویی‌های آخر هفته است.

چینی‌ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

نکته مهم‌تر درباره ژیپنگ X۲ به قابلیت‌های خودران مربوط می‌شود به این معنی که نیازی به خلبان واقعی برای پرواز ندارد. این حالت خودران باعث تضمین پروازی ایمن و راحت می‌شود و کنترل‌های ساده‌ای برای سرنشینان وجود دارد تا از پرواز و سفر خود لذت ببرند. X۲ به هشت پره و موتور برقی مجهز است و می‌تواند تا حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت پرواز کرده و به مدت ۳۵ دقیقه به این کار ادامه دهد؛ در نتیجه این خودروی پرنده می‌تواند همت را به طول ۱۸ کیلومتر در ۸ دقیقه طی کند.

چینی‌ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

ارتفاع پروازی خودروی پرنده ژیپنگ به ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر می‌رسد. از نظر ایمنی نیز چینی‌ها کار برجسته‌ای انجام داده‌اند به‌ گونه‌ای که X۲ از سیستم DEP بهره می‌برد که در صورت از کار افتادن موتور یا پره باعث فرود ایمن می‌شود. تشخیص محیط اطراف و چتر نجات اضطراری نیز جزو دیگر ویژگی‌های این خودروی پرنده هستند. X۲ علاوه بر عبور از بالای رودخانه‌ها در مسیرهای کوهستانی هم تست شده و تصاویر جالبی از خیابان‌های شهری را نیز به نمایش گذاشته است. در حقیقت تست‌های این خودروی پرنده مشابه فیلم‌های علمی تخیلی است اما به لطف خلاقیت و تلاش‌های ژیپنگ رنگ و بوی حقیقت به خود می‌گیرد. با این تفاسیر آیا خودروهای پرنده می‌توانند در آینده نزدیک به‌صورت تجاری عرضه شوند؟ با تست موفقیت‌آمیز محصولی همچون ژیپنگ X۲ قطعاً چنین چیزی امکان‌پذیر خواهد بود.

۲۲۷۳۲۳

لینک منبع

0 Comments