شاسی بلند خاص “کیا” که فقط توسط چینی‌ها ساخته و صادر می‌شود! /عکس

آخرین اخبار

قیمت خودرو ۳۱ خرداد ۱۴۰۳/ کدام خودرو ۱۷۰ میلیون تومان ارزان شد؟ + جدول

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اکثر خودروها افت قیمت جزئی را نسبت به روز گذشته تجربه می‌کنند، اما در مواردی، برخی از خودروها تا ۱۷۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده‌اند. تجارت‌نیوز نوشت: قیمت خودرو امروز، پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳، افت قیمت روز گذشته را تکرار می‌کند. روند قیمتی اغلب خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی بازار از صبح ..

امیرمسعود عابدین: کیا EV۵ سال گذشته به طور رسمی در نمایشگاه خودرو گوانگژو معرفی شد. این اولین خودروی برقی چینی کیا برای بازار جهانی است و از پلت فرم E-GMP این شرکت استفاده می‌کند. این خودرو در چین با یک موتور الکتریکی ۲۱۴ اسب بخاری در محور جلو با گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر و بدون نسخه تمام چرخ محرک عرضه می‌شود. با این حال، ب..

امیرمسعود عابدین: کیا EV۵ سال گذشته به طور رسمی در نمایشگاه خودرو گوانگژو معرفی شد. این اولین خودروی برقی چینی کیا برای بازار جهانی است و از پلت فرم E-GMP این شرکت استفاده می‌کند.
این خودرو در چین با یک موتور الکتریکی ۲۱۴ اسب بخاری در محور جلو با گشتاور ۳۱۰ نیوتن متر و بدون نسخه تمام چرخ محرک عرضه می‌شود. با این حال، برای مدل جهانی یک نسخه تمام چرخ محرک وجود خواهد داشت که یک موتور ۹۳ اسب بخاری در عقب دارد و شتاب ۶.۱ ثانیه‌ای را ثبت خواهد کرد.

شاسی بلند خاص "کیا" که فقط توسط چینی‌ها ساخته و صادر می‌شود! /عکس

به نظر می‌رسد که قدرت باتری با توجه به نوع بازار متفاوت است. در چین شش نسخه با بسته باتری ۶۴.۲ یا ۸۸.۱ کیلووات ساعتی به فروش می‌رسد که برد EV۵ را به ترتیب به ۵۳۰ کیلومتر و ۷۲۰ کیلومتر (براساس CLTC) می‌رسانند.

شاسی بلند خاص "کیا" که فقط توسط چینی‌ها ساخته و صادر می‌شود! /عکس

این خودرو دارای سیستم i-Pedal است که امکان رانندگی با یک پدال را فراهم می‌کند. در داخل خودرو یک صفحه نمایش دوگانه ۱۲.۳ اینچی به صورت پیوسته وجود دارد. یک صفحه نمایش کنترل تهویه مطبوع ۵ اینچی هم وجود دارد.

شاسی بلند خاص "کیا" که فقط توسط چینی‌ها ساخته و صادر می‌شود! /عکس

کیا EV۵ توسط Yueda Kia تولید می‌شود. دانگ فنگ قبلاً ۲۵ درصد از سهام این سرمایه گذاری مشترک را در اختیار داشت، اما در سال ۲۰۲۱، سهام خود را به Yueda فروخت. این بدین معنی است که کیا اکنون ۵۰ درصد مالکیت را در اختیار دارد و مابقی متعلق به دو نهاد مختلف Yueda است.

شاسی بلند خاص "کیا" که فقط توسط چینی‌ها ساخته و صادر می‌شود! /عکس

یوئدا کیا قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ سالانه ۲۰۰ هزار خودرو صادر کند و ادعا می‌کند که در حال حاضر به بیش از ۵۰ کشور خودرو صادر می‌کند و این میزان به ۸۰ کشور افزایش می‌یابد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

لینک منبع

0 Comments