این خودروی خارجی در راه ایران/ متقاضیان خودروهای وارداتی سورپرایز شدند

آخرین اخبار

تکان شدید قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت پژو، تیبا، هایما و شاهین + جدول

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیش فروش ۴ محصول سایپا ویژه متقاضیان عادی، طرح‌ جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و جایگزینی خودروهای فرسوده یکی از دلایلی است که می‌توان کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار را به آن نسبت داد. از سوی دیگر انتظار دولت جدید در قبال صنعت خودرو هم و بر کاهش قیمت خودرو اثرگذار بوده است. از سوی دیگر از ن..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تویوتا RV4 نسل جدید خود را برای حضور در بازار ایران آماده می کند و براساس اخبار رسیده نسل پنجم RV4 به زودی در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. البته در کنار نسل پنجم این محصول شاسی بلند تویوتا، قرار است نسخه جدید هیبریدی همین خودرو نیز روانه بازار ایران شود. بازار خودروهای وارداتی از نیمه ۱۴۰۱..

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تویوتا RV4 نسل جدید خود را برای حضور در بازار ایران آماده می کند و براساس اخبار رسیده نسل پنجم RV4 به زودی در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. البته در کنار نسل پنجم این محصول شاسی بلند تویوتا، قرار است نسخه جدید هیبریدی همین خودرو نیز روانه بازار ایران شود.

بازار خودروهای وارداتی از نیمه ۱۴۰۱ با نهایی شدن آیین نامه واردات محصولات برندهای جهانی خودروساز به کشور، چشم انتظار ورود خودروهای جدید وارداتی بود اما این اتفاق هنوز آن طور که باید و شاید نیفتاده است. به رغم برگزاری چندین مرحله از فروش محصولات برندهای بین المللی خودروساز، هنوز محصولات وارداتی حضور پُررنگی در بازار ندارند. خبرنگار اقتصادنیوز دلیل این مساله را در چند مورد جست و جو کرده است.

اقتصادنیوز نوشت: نکته اول اینکه تیراژ واردات خودرو بر خلاف وعده های داده شده از سوی سیاست گذار خودرویی چندان بالا نبوده است و به نظر می رسد تامین ارز بزرگترین چالش در این زمینه باشد.تعدد شرکت های تازه تاسیس برای عرضه خودروهای وارداتی که چندان با ساز و کار ورود خودرو آشنایی ندارند در کنار بروکراسی پیچیده واردات خودرو در کشور دلیل دیگری است که سرعت واردات را کُند کرده است. به گزارش اقتصادنیوز،‌ نوسانات نرخ ارز و قیمت خودرو در کنار چشم انداز نامشخص اقتصاد کشور نیز سبب شده تا آن بخش از دارندگان خودروهای وارداتی ترجیح دهند تا محصول در اختیار خود را به جای عرضه در بازار در پارکینگ ها نگه دارند تا بتوانند در فرصت مناسب با قیمت های بالاتر خودروی خود را فروخته و سود بیشتری نصیب خود کنند.

همین دلایل باعث شده واردات خودرو چندان روی قیمت های بازاری اثر گذار نباشند. به گزارش اقتصادنیوز،‌ همان طور که اشاره شد پیش تر شاهد حضور نسل چهارم تویوتا RAV4 در بازار ایران بودیم؛ اما تویوتا نه‌تنها نسل پنجم این خودرو را برای واردات در نظر گرفته بلکه نسخه هیبرید آن نیز آماده ورود به ایران است.

برخی مشخصات تویوتا RAV4 عبارتند از پیشرانه ۲٫۵ لیتری تنفس طبیعیی، پیشرانه بنزینی + دو موتور الکتریکی اصلی، توان ترکیبی تویوتا راو4 هایبرید: ۲۱۹ اسب بخار، گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر، مصرف سوخت: کمتر از ۵ لیتر به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ،شتاب ۰ تا ۱۰۰: ۹٫۲ ثانیه.

اخبار رسیده حکایت می کند که در حال حاضر تویوتا راو ۴ هیبرید در مسیر اخذ مجوزهای شماره‌گذاری قرار دارد. البته فراموش نکنیم تویوتا RV4 های جدید با توجه به محدودیت های در نظر گرفته شده برای سقف قیمتی واردات خودرو برای متقاضیان عادی تنها در دسترس جانباران واجد شرایط قرار خواهد گرفت.

۲۲۳۲۲۵

لینک منبع

0 Comments